Obidza 438
Okolica

Odwiedzając Obidzę należy przygotować się na przejście w tryb offline. Pomaga w tym brak zasięgu w miejscowości (spokojnie jest szybki internet) oraz piękna, pełna kolorów natura, która w magiczny sposób wita turystów przez cały rok.

Poniżej prezentujemy niektóre z miejsc, które warto zobaczyć. Do odkrycia jest zdecydowanie znaczenie więcej!

Szansą na odkrycie nowosądeckiej przyrody są nasze atrakcje , takie jak wycieczki rowerowe, motorowe i loty widokowe.

Wodospad wielki

Zaledwie 200 metrów od chaty Obidza 438 znajduje się największy wodospad w regionie, czyli Wodospad Wielki.

Wieża widokowa w Krynicy

Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju – turystyczna wieża widokowa znajdująca się na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena w Krynicy-Zdroju. Jest to pierwsza w Polsce wieża widokowa w koronach drzew o unikalnej konstrukcji drewnianej.

Szczyt 3 korony

Trzy Korony - najwyższy szczyt Pienin Środkowych należący do Masywu Trzech Koron. Od pozostałych szczytów oddzielony przełęczą Wyżni Łazek. Zbocza pocięte głębokimi dolinami potoków, porośnięte lasem. Partię szczytową stanowi pięć zbudowanych z odpornych wapieni rogowcowych – turni.

Szczyt Koziarz

Koziarz to szczyt w Beskidzie Sądeckim w Paśmie Radziejowej mierzący 943 m n.p.m. Szczyt nie należy do najwyższych, jednak to jedna z atrakcji w Beskidzie Sądeckim. Na nim znajduje się wieża widokowa.

Nowy Sącz

Nowy Sącz położony jest u podnóża masywów górskich: na południu znajduje się Beskid Sądecki, na zachodzie Beskid Wyspowy, na wschodzie wcina się wąskim klinem Beskid Niski, a od północy przylega Pogórze Rożnowskie. W niewielkiej odległości znajduje się Jezioro Rożnowskie. Szczawnica

Krynica Zdrój

Miasto położone jest w Beskidzie Sądeckim, w dolinie potoku Kryniczanka i jego dopływów. Krynicę otaczają wzgórza Góry Parkowej, Krzyżowej, Jasiennika. Miasto leży na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego, stanowi bazę wypadową w okoliczne góry.

Szczawnica

Szczawnica leży w dolinie potoku Grajcarka, który jest prawym dopływem Dunajca. Większa część zabudowy i terenów miasta znajduje się w obrębie Beskidu Sądeckiego, natomiast za doliną potoku Grajcarka wznoszą się już Pieniny. Zabudowa miasta zlokalizowana jest między Pieninami (głównie Małymi Pieninami) a pasmem Radziejowej (Beskid Sądecki).